Audiron Energy bylinné antiseptikum na problémy s ušami, herpetické vírusy, nachladnutie, bolesti zubov, hemoroidy 30 ml

Kód tovaru: ENER000421
Audiron Energy bylinné antiseptikum na problémy s ušami, herpetické vírusy, nachladnutie, bolesti zubov, hemoroidy 30 ml
Produkt obsahuje vitamín E, unikátny komplex siedmich rastlín, bioinformácie a éterické oleje, všeobecne známe svojimi protizápalovými, antimikrobiálnymi, antibakteriálnymi a protivírovými účinkami. Možno ho použiť pri zápaloch stredného ucha, pri oparoch, ale aj pri bolestiach zubov a u niektorých typov bradavíc, pri plesňových ochoreniach kože (najmä na nohách), zápaloch kože, hučaní v ušiach a poruchách sluchu.
Cena: 13,20 € s DPH (11,00 € bez DPH) Pôvodná cena: 15,60 € s DPH
Dostupnosť: 2 až 5 pracovných dní
Spôsob použitia: Bylinné kvapky,
Záruka: 24 mesiacov,
Balenie: 30ml,
Značka: Energy
Extra poštovné: 0,00 €

Detail o produkte

Audiron bylinné antiseptikum je prípravok na vonkajšiu aplikáciu.  Pod vonkajšou aplikáciou sa rozumejú nielen obklady, ale aj výplachy uší, naparovanie a umývanie postihnutých miest, ako aj využitie na masti a kloktadlá. 

1. Problémy s ušami a sluchom: Audiron pôsobí proti svrbeniu vonkajšieho zvukovodu, hučaniu a zaliehaniu v ušiach, aj pri nedoslýchavosti. Najčastejšie sa uplatňuje predovšetkým u detských zápalov stredného ucha, ktoré je kvôli anatomicky kratšej a užšej Eustachovej trubici oveľa náchylnejšie na zápaly než ucho dospelého človeka. Vzhľadom na spojenie medzi hornými dýchacími cestami a stredným uchom sa zápal stredoušia vyskytuje ako komplikácia pri nachladnutí alebo chrípke. 

2. Ochorenia spôsobené herpetickými vírusmi: Táto skupina vírusov má mimoriadnu schopnosť dlhodobo pretrvávať v organizme a často recidivovať. Tieto vírusy spôsobujú opary nielen v oblasti úst, ale aj v oblasti pohlavných orgánov, pásové opary, ovčie kiahne a infekčnú mononukleózu. Potieranie roztokom Audironu prináša úľavu od nepríjemných kožných prejavov ochorení, ktoré vírusy herpes spôsobujú, a pomáha pri rýchlejšom hojení. 

3. Nachladnutie, bolesti zubov, kožné ťažkosti: Audironom nakvapkaným na navlhčený vatový tampón je možné potierať krk, šiju, oblasť podčeľustných a krčných uzlín a miesta za ušami. Aj nos a uši sa dajú vytierať navlhčeným tampónom. Pri nádche a zdurení slizníc môžeme Audiron nakvapkať do vriacej vody a použiť ho na inhalovanie, ktoré uvoľní dutiny a upokojí podráždené sliznice. V zriedenej forme kloktadla sa bylinná zmes môže využiť pri bolestiach a zápaloch zubov, aftách a bolestiach v krku. Je veľmi vhodný na ošetrenie hnisavých mokvavých vriedkov, bradavíc, plesňových ochorení kože a iných kožných problémov. U všetkých vyššie spomenutých ochorení možno odporúčať používanie Audironu spolu s koncentrátmi a krémami Pentagramu®. 

Energetické pôsobenie podľa TČM: Audiron harmonizuje predovšetkým dráhu troch žiaričov a hrubého čreva. 

Ďalšie možnosti použitia Audironu: 

 • parodontóza, hemoroidy a opuchy konečníka 
 • bolesti kostí, menšie popáleniny a obrna trojklaného nervu 
 • ošetrenie bodnutia hmyzom (potieranie kože) 
 • zlepšenie kvality nechtov a nechtových lôžok, podpora rastu vlasov (vtieranie do pokožky hlavy) 
 • dezinfekcia prostredia (v rozriedenej forme do rozprašovača) 
 • úľava pri svrbení a vaginálnom výtoku (aplikácia na tampón) 

Zloženie: Pakost smradľavý: Pri vonkajšom použití má účinky na opuchy a tlmí výskyty ekzémov a akné. Pôsobí zvieravo a používa sa pri liečbe ušných zápalov. Skorocel kopijovitý: Zvonka sa užíva kvôli svojím protizápalovým účinkom na zle sa hojace rany a vredy. Používa sa aj pri liečbe ušných zápalov alebo zápalov nechtových lôžok. Má silné protiplesňové účinky. Kostihoj lekársky: Má výrazné hojivé účinky, urýchľuje hojenie rán, kostí a tkanív. Používa sa na hojenie pomliaždenín, hematómov, vredov predkolenia, hemoroidov a rôznych rán a vredov. Obsahuje vysoko hojivý alantoín a mnohé účinné látky. Konopáč obyčajný: Má silné imunomodulačné účinky, zvonka sa používa na omývanie hnisavých a nehojacich sa rán, vredov predkolenia, a pod. Kapucínka väčšia: Pôsobí bakteriostaticky (silné prírodné antibiotikum) proti stafylokokom, streptokokom, salmonelám a ďalším druhom baktérií. Zvonka ju možno využiť aj proti vypadávaniu vlasov a na podporu ich rastu. Pagaštan konský: má protizápalové účinky. Tlmí a odstraňuje opuchy a pozitívne pôsobí na pružnosť a pevnosť cievnych stien. Používa sa pri zápaloch, angínach, hemoroidoch, opuchoch. Krvavec lekársky: Má výrazné sťahujúce, antiseptické a protizápalové účinky. Zvonka sa užíva ako kloktadlo pri krvácaní ďasien a pri angíne, prikladá sa na vredy a rany. Komplex bioinformácií (rimbaba obyčajná, žaburinka menšia, rašelina, jantár, ruženín, malachit a andradit): Pôsobí protizápalovo, proti horúčke, antibakteriálne a antialergicky. Má protivírusové a analgetické účinky. Jablčný ocot: Kvôli svojím výrazne hojivým a protiplesňovým účinkom sa užíva zvonka pri rôznych zápalových stavoch, oparoch a plesniach. Znižuje bolesť a odstraňuje svrbenie. Myrhový a gerániový olej: Obidva oleje majú hojivé, antiseptické, adstringentné a protizápalové účinky. Ricínový olej: Pri vonkajšej aplikácii má hojivé účinky, priaznivo pôsobí na bradavice a pomáha pri prirodzenej regenerácii pleti. Vitamín E: Jeden z najsilnejších prírodných antioxidantov. Pri vonkajšej aplikácii pomáha chrániť pokožku pred vedľajšími účinkami slnečného žiarenia a zlepšuje hojenie rán. 

Odporúčané dávkovanie: 

 • Audiron aplikujeme na postihnuté miesta podľa potreby aj niekoľkokrát denne (kvapkaním alebo potieraním hygienickým tampónom s nakvapkaným Audironom).
 • Pri bolestiach uší alebo zápale stredného ucha nakvapkáme do ucha 1 až 3 kvapky Audironu a dovnútra zasunieme tampón z buničitej vaty, dostatočne nasiaknutý Audironom. Keď tampón vyschne, proces opakujeme.
 • Na výplachy pri bolestiach zubov, krvácaní ďasien a bolestiach v krku je možné nakvapkať Audiron do vody (30 kvapiek do 100 ml vody – pozor, roztok pení!), roztokom vyplachovať ústa a kloktať. (Pozor, pri kloktaní dosť pení, roztok neprehĺtame!). 
 • Pri bolestiach zubov a krvácaní ďasien je vhodná aj priama lokálna aplikácia neriedeného Audironu. 
 • Na vyčistenie uší nakvapkáme do ucha pár kvapiek Audironu a zvyšok roztoku, ktorý voľne vytečie z ucha, iba usušíme.

 

 

Jóga - Poradňa