Energy Cytosan Inovum pre detoxikáciu a zásobenie minerálmi, herpes, Crohnova choroba, Helicobacter pylori, zápaly slizníc, vredy, lupienka 90 tbl

Kód tovaru: ENER000387
Energy Cytosan Inovum pre detoxikáciu a zásobenie minerálmi, herpes, Crohnova choroba, Helicobacter pylori, zápaly slizníc, vredy, lupienka 90 tbl
Cytosan Inovum má výrazný vplyv na detoxikáciu tráviaceho traktu a zásobenie organizmu minerálmi a stopovými prvkami.
Cena: 43,30 € s DPH (36,08 € bez DPH) Pôvodná cena: 53,30 € s DPH
Dostupnosť: 2 až 5 pracovných dní
Spôsob použitia: výživové doplnky,
Záruka: 24 mesiacov,
Značka: Energy
Extra poštovné: 0,00 €

Detail o produkte

Cytosan Inovum má výrazný vplyv na detoxikáciu tráviaceho traktu a zásobenie organizmu minerálmi a stopovými prvkami.

Použitie Cytosanu Inovum:

 • bakteriálne a vírusové infekcie (vírus herpes, cytomegalovírus, Helicobacter pylori atď.)
 • detoxikácie plesní a kvasiniek (Candida albicans alebo iné druhy)
 • výrazný protizápalový imunostimulačný účinok, zápalové stavy slizníc tráviaceho traktu - ústnej dutiny, hltanu, žalúdka, tenkého a hrubého čreva (Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, hnačkové ochorenia)
 • žalúdočné a dvanástnikové vredy
 • lupienka, ekzémy, vyrážky, akné
 • prevencia kardiovaskulárnych chorôb
 • hormonálne poruchy, nepravidelná menštruácia, klimakterické ťažkosti
 • prevencia vzniku osteoporózy
 • chronický únavový syndróm a nedostatok energie
 • regenerácia pečene po prekonanom alebo prebiehajúcom infekčnom pečeňovom ochorení (žltačka, mononukleóza)
 • na ochranu pečene pred pôsobením pečeňových jedov a na regeneráciu už poškodených pečeňových buniek (cirhóza, steatóza),
 • onkologické ochorenia, rádioterapia (prevencia recidívy),
 • parodontóza a zvýšená kazivosť zubov
 • ochrana proti voľným radikálom a starnutiu buniek
 • hĺbková detoxikácia organizmu, čistenie krvi
 • na regeneráciu a ochranu buniek pred pôsobením ťažkých kovov, jedov a toxických látok zo životného prostredia
 • zníženie účinkov stresu a záťažového životného štýlu na organizmus
 • celková stabilizácia organizmu.

Pôsobenie podľa princípov TČM (tradičnej čínskej medicíny): Cytosan Inovum harmonizuje predovšetkým dráhu hrubého a tenkého čreva, žalúdka, pečene, žlčníka, sleziny a riadiacu dráhu. 

Zloženie: Lignohumát draselný a humát draselný sú zmesi humínových a fulvových kyselín a ich draselných solí. Humáty vznikajú postupným rozkladom organickej treťohornej hmoty za prístupu kyslíka na miestach vzniku hnedého uhlia a rašeliny. Ide o mimoriadne bioaktívne látky s vysokou chemickou reaktivitou, s výnimočnými regeneračnými účinkami na celý organizmus a jeho energetický systém. Humát má schopnosť viazať na seba predovšetkým ťažké kovy, voľné radikály, jedy a toxické látky, ktoré potom organizmus vylúči. Pôsobí aj proti rozširovaniu plesní a niektorých vírusov v tele. Detoxikačný proces je spojený s lepším okysličením buniek a prebieha v tele nielen na povrchu, ale aj vo vnútri orgánov. Lignohumát je silný imunostimulant s ochranným biologickým efektom. Chráni bunky pred rôznymi druhmi žiarenia, vrátane rádioaktívneho a UV. Humínové látky majú vplyv na spomalenie rozvoja niektorých typov nádorových ochorení, pretože podporujú reparačné procesy DNA. Znižujú zrážanlivosť krvi, a preto sú vhodné na prevenciu infarktu myokardu a mozgovej mŕtvice. Pomáhajú rychlejšie rozpúšťať krvné zrazeniny a znižujú riziko vzniku pooperačných zrastov. Ich výrazný efekt sa prejavuje aj pri ženských ťažkostiach hormonálneho charakteru a pri problémoch s kolísavou hladinou estrogénu. Humát má predovšetkým ochranný vplyv na črevá. Sliznicu čreva dôkladne čistí odstraňovaním zápalových ložísk a zároveň ju pokrýva ochranným mikrofilmom. Ten zabraňuje jej poškodeniu a prenikaniu toxických látok a ťažkých kovov do krvného obehu. Silymarín je súhrnný názov pre rastlinné flavonoidy, ktoré sa získavajú zo semien pestreca mariánskeho (silybum marianum) a pomáhajú ochraňovať a regenerovať pečeňové bunky. Ochranný účinok silymarínu je daný predovšetkým stabilizáciou bunkových membrán a priaznivým vplyvom na činnosť pečeňových buniek. Tlmí účinky niektorých pečeňových jedov, odstraňuje voľné radikály z tela, uľahčuje vylučovanie žlče a utišuje kŕče. Svojou horkou podstatou podporuje metabolizmus a trávenie. Kyselina jantárová je obsiahnutá nielen v jantári, ale je bežnou zložkou prakticky všetkých rastlinných a živočíšnych tkanív. Jantár je skamenená živica z prevažne treťohorných ihličnanov, najmä borovíc. Používal sa na liečenie chorôb očí, uší, žalúdka, štítnej žľazy a ako prevencia tvorby obličkových kameňov. Kyselina jantárová hrá dôležitú úlohu v bunkovom metabolizme a dýchaní, aktivizuje činnosť všetkých orgánov (nervový systém, srdce, obličky). Má regeneračné účinky na bunky. Zvyšuje vstrebávanie železa, vitamínov a aminokyselín v organizme. Zelený íl je čistá prírodná bioaktívna látka so širokým spektrom použitia. Má schopnosť absorbovať toxické látky, vstrebávať patogénne zárodky, eliminovať následky nadmerného žiarenia, uvoľňovať svalové napätie a odstraňovať bolesti, pôsobiť protizápalovo, hojiť popáleniny. Íl sa v zažívacom trakte nevstrebáva a prirodzene sa vylučuje z organizmu. Jeho účinok je izolovaný na oblasť celej tráviacej trubice. 

Kontraindikácie:Cytosan Inovum nie je vhodné užívať súbežne s chemoterapiou. Medzi užívaním chemoterapeutík a Cytosanu Inovum by mal byť optimálny odstup 3 dni. Cytosan Inovum je naopak vhodné užívať v obvyklej trojtýždňovej prestávke medzi jednotlivými chemoterapeutickými dávkami. V priebehu rádioterapie je užívanie Cytosanu Inovum prospešné a bezpečné, chráni telo pred poškodením žiarením. Vzhľadom na detoxikačné pôsobenie môžu niektoré osoby pocítiť zvýšenú frekvenciu vyprázdňovania alebo tmavšie sfarbenie stolice. Tento sprievodný jav nie je prekážkou, pretože ide o proces odstraňovania toxických látok z tela. 

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula denne, maximálne 3 kapsule denne. V priebehu užívania odporúcame zvýšit príjem tekutín. Po 2 - 4 týždnoch užívania musí nasledovat týždnová prestávka v užívaní.

 Tento výrobok je schválený ako výživový doplnok. Nie je to liek, nemožno ho zamieňať za predpísané lieky. Viď.: Smernica Európskej komisie 432/2012, ktorá upravuje obaly a reklamy výživových doplnkov.

Jóga - Poradňa