Čaj Uncaria Tomentosa (mačací pazúr, vilcacora) na zápaly, astmu, reumu, artritídu, žalúdočné vredy, menštruačné poruchy a pre zdravé srdce 55 g

Kód tovaru: ENER000554
Čaj Uncaria Tomentosa (mačací pazúr, vilcacora) na zápaly, astmu, reumu, artritídu, žalúdočné vredy, menštruačné poruchy a pre zdravé srdce 55 g
Vilcacora (mačací pazúr) výrazne pomáha pri správnej funkcii imunitného systému a blahodárne pôsobí pri onkologických ochoreniach.
Cena: 7,35 € s DPH (6,13 € bez DPH)
Dostupnosť: Na sklade
Spôsob použitia: bylinné čaje/liečivé bylinky,
Záruka: 24 mesiacov,
Značka: Energy
Extra poštovné: 0,00 €

Detail o produkte

Uncaria tomentosa (vilcacora – mačací pazúr) je jednou z najznámejších liečivých rastlín pochádzajúcich z oblasti peruánskych Ánd. Pôvodní obyvatelia Peru rastlinu uctievali a pre jej pozoruhodné vlastnosti ju pomenovali vilcacora, čo v jazyku kečua znamená „svätá rastlina“. Vilcacora obsahuje veľké množstvo alkaloidov, sterolov, aminoglykozidov, terpénov, tanínov, flavonoidov a ďalších významných látok. Do povedomia západného sveta sa uncaria dostala až v 70. rokoch minulého storočia vďaka činnosti kresťanských misionárov. Informácie o zázračnom vyliečení zhubných nádorov a dôkazy o mimoriadnych vlastnostiach tejto rastliny podnietili záujem farmaceutických firiem na celom svete. V súčasnosti sú účinky uncarie laboratórne aj klinicky preukázané, ide o veľmi silnú liečivú rastlinu.

Použitie:

  • zápalové ochorenia (vírusy, baktérie, plesne)
  • astma
  • reumatizmus, artritída
  • choroby zažívacieho traktu, najmä žalúdočné vredy a zápaly čriev
  • menštruačné poruchy
  • kardiovaskulárne choroby, vysoký krvný tlak
  • nádorové ochorenia.

Pôvod: stredné Peru, provincia Coronel Portillo / Časť rastliny: kôra z koreňov

Spôsob prípravy: Na 1 liter vody 1 zarovnaná polievková lyžica. Nechať asi 1-.2 hodiny macerovať v studenej vode a potom zvoľna variť maximálne 20 minút. Scediť a popíjať po malých šálkach. Nenechávať v termoske.

Účinky a obsahové látky:Uncaria tomentosa má imunostlimulačné, regeneračné, protialergické, silné antioxidačné a protirakovinové účinky. Uvádza sa, že zvyšuje obranyschopnosť až o 60%. Droga obsahuje alkaloidy (dôležitý z nich je izopteridín s imunostimulačnými účinkami), fytosteroly (prevažne -sitosterol, ktorý je významným antioxidantom), ďalej flavonoid epikatechín rovnako so silnými antioxidačnými účinkami a v neposlednom rade proantokyanidíny, ktoré zlepšujú pružnosť cievnych kapilár. Droga brzdí rast rakovinových buniek vyvolaním apoptózy- riadenej bunkovej smrti akokoľvek poškodenej bunky. Droga teda pôsobí aj antimutagénne, a preto je významnou prevenciou vzniku nádorových ochorení u osôb so zvýšeným rizikom ich výskytu.

Kontraindikácie:  Nepodávať pacientom po transplantácii orgánov a po transfúzii. Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy, deti do 3 rokov, hemofilikov, diabetikov užívajúcich inzulín, pacientov s autoimunitnými chorobami a osoby užívajúce hormonálnu liečbu. Objem: 55 g. Tento výrobok je schválený ako výživový doplnok. Nie je to liek, nemožno ho zamieňať za predpísané lieky. Viď.:Smernica Európskej komisie 432/2012, ktorá upravuje obaly a reklamy výživových doplnkov.

 

Jóga - Poradňa