Harpago fit kvapky na bolesť svalov, kĺbov, väziva a väzivových úponov 50 ml

Kód tovaru: BK00000007
Harpago fit kvapky na bolesť svalov, kĺbov, väziva a väzivových úponov 50 ml
Bolesti svalov, kĺbov, väziva a väzivových úponov...
Cena: 7,20 € s DPH (6,00 € bez DPH)
Dostupnosť: Momentálne nedostupné
Spôsob použitia: Bylinné kvapky,
Záruka: 24 mesiacov,
Značka: Dúhové elixiry a tinktúry
Extra poštovné: 0,00 €

Detail o produkte

Pôvodom juhoafrická bylina používaná tradične najmä na bolesti svalov, kĺbov, väziva a väzivových úponov.

  • Zabraňuje ukladaniu škodlivých látok v kĺbových puzdrách a chrupavkách.
  • Pomáha pri bolesti kĺbov a väziva aj vo vyššom veku a zlepšuje celkovú pohyblivosť.
  • Prináša úľavu aj ľuďom s chronickými bolesťami pri degeneratívnom ochorení pohybového aparátu, zacviknutom nerve a bolestiach na hrudi. Je možné použiť tiež zvonka na natieranie bolestivých miest.

Moderná analytická chémia a farmakológia potvrdili, že hľuzy obsahujú účinnú látku so silným protizápalovým pôsobením tzv. harpagozid. Táto látka zasahuje do mnohých procesov zápalových dejov a ukazuje sa ako veľmi nádejná pre klinickú prax v reumatológii. Účinne zasahuje do degeneratívnych procesov v poškodených kĺboch alebo stavcoch, tlmí bolesť, tíši prebiehajúce zápaly a podporuje hojivé procesy. V klinických štúdiách bol účinok harpagofytu pri bolestiach chrbtice porovnateľný s najmodernejšími syntetickými protizápalovými liekmi. Je možné ho odporučiť aj športovcom, ktorí môžu po veľkých športových výkonoch cítiť bolesť kĺbov a šliach. Literatúra: Chrubasik S, Model A, Black A, Pollak S (January 2003). “A randomized double-blind pilot study comparing Doloteffin in the treatment of low back pain”. Rheumatology (Oxford) 42 (1): 141–8. Chrubasik S (July 2004). “[Devil's claw extract as an example of the effectiveness of herbal analgesics]“. Orthopade (in German) 33 (7): 804–8 Chrubasik S, Künzel O, Thanner J, Conradt C, Black A (January 2005). “A 1-year follow-up after a pilot study with Doloteffin for low back pain”. Phytomedicine 12 (1–2): 1–9.

Zloženie: alkohol 40 %, glycerol Harpagophytum ležaté koreň (Čertov pazúr). Obsah sušiny min. 0,8%. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nie je odporúčané pri kardiovaskulárnych ochoreniach. Spôsob užívania: 3x denne 20 kvapiek do vody alebo čaju. Užívať medzi jedlami, nezapíjať. Pri užívaní dodržujte pitný režim 2-3 l tekutín denne.

Obsah 50 ml.

Poradňa