Energy Organic Beta Powder na imunitu, trávenie, kardiovaskulárny systém, borelióza, zdravý zrak, artérioskleróza 100g

Kód tovaru: ENER000372
Energy Organic Beta Powder na imunitu, trávenie, kardiovaskulárny systém, borelióza, zdravý zrak, artérioskleróza 100g
Jedna dávka sa vyrovná trom plným pohárom šťavy z červenej repy.
Cena: 19,50 € s DPH (16,25 € bez DPH)
Dostupnosť: Momentálne nedostupné
Spôsob použitia: výživový doplnok,
Značka: Energy
Extra poštovné: 0,00 €

Detail o produkte

Prípravok Organic Beta obsahuje vysoko koncentrovaný extrakt z červenej repy – Beta vulgaris, poddruhu Maritima, pestovaného na francúzskom vidieku pre jeho mimoriadne vlastnosti podľa zásad biopoľnohospodárstva. Jedna čajová lyžička sa svojím obsahom vyrovná štyrom plným pohárom cviklovej šťavy!

Napriek tomu, že pod sviečkou býva najväčšia tma, je niekedy dobré zmeniť uhol pohľadu a pohnúť tieňom. Môžete nájsť naozajstný poklad. Pitie šťavy z červenej repy vždy bolo a v dnešnej dobe sa dokonca stáva stále obľúbenejším prostriedkom starostlivosti o vlastné zdravie. Organic Beta predstavuje jednoduchý, komfortný, chutný a mimoriadne účinný spôsob, ako môžete svojmu telu dopriať pravidelný prísun všetkých dôležitých látok.

Dávkovanie: Užívajte 1 čajovú lyžičku (4 g) rozmiešanú v pohári čistej vody (filtrovanej a neperlivej) 1-3x denne.

Balenie: 100 g - dávka na 8-25 dní

Čo ste o červenej repe možno nevedeli...

Červená repa pomáha prečistiť náš organizmus od nečistôt, odvodňuje a pomáha schudnúť. Neoceniteľné sú jej antibiotické a antiseptické účinky, čo oceníme hlavne počas jarných, jesenných a zimných mesiacov. Okrem plodu je výborné konzumovať aj listy ako súčasť chutných šalátov. Tie sú bohaté na vitamíny a minerály, ako sú napr. vápnik, železo a draslík.

Červená repa je neoceniteľnou zložkou potravy pre ľudí trpiacimi nedostatkom železa a vápnika. V hojnom množstve obsahuje betaín, ktorý bráni rozvoju kôrnatenia tepien a podporuje činnosť pečene. Neobsahuje takmer žiaden tuk, má minimum kalórií a je vynikajúcim zdrojom vlákniny.

Okrem nej má aj veľký obsah železa, draslíka, vitamínu C a kyseliny listovej. V menšom, ale nie zanedbateľnom množstve, tu môžeme nájsť aj vitamín A, B, vápnik, fosfor a horčík. Patrí k najvšestrannejšie využiteľnej zelenine.

V priebehu niekoľkých rokov priniesli rôzne lekárske štúdie hneď niekoľko prevratných dôkazov o liečivých účinkoch červenej repy. Dnes sa využíva na liečbu vysokého krvného tlaku a stabilizuje hladinu cukru v krvi. Červená repa má veľmi vysoký obsah cukru, ale zároveň má veľmi nízke glykemické zaťaženie. Často sa tiež dáva pacientom, ktorým je potrebné znížiť horúčku. Jej liečivé účinky napomáhajú aj správnemu tráveniu. Patrí medzi výborné prírodné liečivá proti zápche.

Európski lekári využívajú cviklu aj ako prírodný prostriedok, ktorý napomáha pri liečbe rakoviny. Je tomu tak vďaka vysokému obsahu antioxidantu betanínu. Okrem potlačenia rastu nádorov môže v niektorých prípadoch aj znížiť pravdepodobnosť vzniku rakoviny. Užívajú sa bežne až 3 menšie poháre šťavy počas dňa. Ako prevencia sa odporúča 1 pohárik najmenej 1 - 2x týždenne.

Červenú repu by do jedálnička mali určite zaradiť aj budúce mamičky a to predovšetkým v prvých mesiacoch tehotenstva. Je plná kyseliny listovej (šťava z jednej repy obsahuje 34 % odporúčanej dennej dávky), ktorá pomáha eliminovať vrodené vady a podporuje správny vývoj mozgu ešte nenarodených detí.

Aby sme to zhrnuli, čo nám teda tento „krvavý“ poklad prináša?
• Podporuje kardiovaskulárny systém - jej farbivo rozširuje tepny a spevňuje stenu vlásočníc.
• Upravuje funkciu pečene a prispieva k odstráneniu pečeňových toxínov.
• Posilňuje imunitný systém.
• Znižuje krvný tlak (pite 2 šálky šťavy denne).
• Má močopudné účinky, vylučuje soľ z tela, povzbudzuje činnosť žalúdka a tvorbu žlče.
• Pomáha po rekonvalescencii, pri borelióze a kliešťovej encefalitíde.
• Má pozitívny vplyv na zrak.
• Zbavuje črevá jedovatých látok (denne 100 ml šťavy) a odstraňuje zápchu.
• Pomáha pri artérioskleróze (odporúča sa 50 - 100 ml surovej šťavy denne po dobu aspoň desiatich dní).
• Dodáva pružnosť a lesk pleti, vlasom a nechtom.
• Vyvoláva optimistickejšiu náladu.

Jóga - Poradňa