Zdravé pečenie s bezlepkovou kašou MorgenStund

MorgenStund tradičná značka P. Jentschura je plnohodnotná raňajková kaša pre celú rodinu. V prípade, že trpíte celiakou, je pre Vás bezlepková kaša MorgenStund ideálnym riešením.

MorgenStund kaša

Vysoko cenná bezlepková a bezlaktózová pšeno-pohánková kaša je obľúbená vďaka vysokej koncentrácii prírodných substancií a dobrej stráviteľnosti. Príprava je veľmi jednoduchá. MorgenStund môžeme uvariť ako kašu alebo jednoducho preliať horúcou vodou a nechať odstáť. Taktiež si z nej môžeme upiecť zdravé vianočné koláčiky a iné zdravé dobroty.

 • bezlepková
 • bez laktózy
 • bez pridaného cukru
 • bohatá na vlákninu
 • rastlinný zdroj bielkovin
 • vhodná pre veganov
 • rychle pripravená
 • rôzne a kreatívne varianty receptov 
 • Určite už začínate rozmýšľať nad dobrotami, ktoré budete chystať na vianočné stoly. Máme pre vás niekoľko receptov pomocou ktorých pripravíte chutné a zdravé maškrtky.

  Tak sa poďme do toho pustiť:

  Obdĺžníčky s MorgenStund

  250 g MorgenStund‘ (surová zmes)

  50g kešu

  50 g kokosových vločiek

  80 g nasekaných vlašských orechov

  40 g pufovaného amarantu

  80 g ovsenných vločiek

  100 g masla

  100 g tekutého medu

  250ml vody

  Maslo rozpustíme pri nízkej teplote. Všetky prísady dáme do misy a premiešame s rozpusteným maslom. Nakoniec pridáme med a vodu a všetko dobre premiešame. Hmotu rovnomerne rozprestrieme na papier na pečenie, ktorý je na plechu a dobre ho pritlačíme vidličkou (hrúbka cca 0,5 cm). Tým vytlačíme vzduchové bubliny a kúsky sa po upečení nebudú lámať. Cesto uhladíme stierkou. Cesto nakrájame po upečení na obdĺžníčky. Podľa chuti môžeme obdĺžníčky ozdobiť polevou.

  Teplota pečenia: 175°C

  Doba pečenia: cca 25 minút


  MorgenStundové mufiny

  200 g MorgenStund (surová zmes)

  375 ml vody

  100 g tekutého medu

  1 žĺtok

  1 bielok (ušľahaný do tuha)

  50 g masla

  50 g pomletých orechov

  130 g celozrnná špaldová múka

  2 lyžičky prášku do pečiva

  80 g nastrúhanej mrkvy

  Z bielka vyšľaháme tuhý sneh. Med, žĺtok a maslo zpeníme a k tomu pridáme MorgenStund, orechy a vodu a zmiešame dohromady. Túto zmes potom zmiešame s práškom do pečiva a múkou. Nakonec pridáme sneh. Mufinové formy naplníme cestom. Množstvo vystačí cca na 20 mufinov.

  Teplota pečenia: 175°C

  Doba pečenia: 40–50 minút


  MorgenStund Makrónky

  125 g masla

  150 g MorgenStund‘ (surová zmes)

  130 g kokosových vločiek

  100 g tekutého medu

  1 vajce

  malá lyžička prášku do pečiva

  štipka soli

  Maslo rozpustíme pri nízkej teplote. MorgenStund a kokosové vločky dáme do misy a zmiešame s rozpusteným maslom, opatrne premiešame a necháme 10 minút odstáť. Med vyšľaháme s vajíčkom. Do toho pridáme prášok do pečiva a štipku soli. Teraz opatrne vmiešame vychladnutú zmes MorgenStund a kokosové vločky. Dvomi kávovými lyžičkami dávame na papier na pečenie, ktorý je na plechu, malé hromádky. Toto množstvo vystačí cca na 40 makroniek.

  Teplota pečenia: 175°C

  Doba pečenia: 12–15 minút


  MorgenStund placky z ovsenných vločiek

  125 g masla

  150 g MorgenStund‘ (surová zmes)

  130 g ovsenných vločiek

  50 g mleté mandle alebo lieskové oriešky

  100 g tekutého medu

  2 vajcia

  malá lyžička prášku do pečiva

  štipka soli

  50 g tabulkovej čokolády

  Maslo rozpustíme pri nízkej teplote. MorgenStund, ovsenné vločky a mandle dáme do misy a opatrne zmiešame s rozpusteným maslom a necháme cca 10 min postáť. Vyšľaháme med s vajciami. K tomu pridáme prášok do pečiva a soľ. Teraz pridáme vychladenú zmes MorgenStund‘ a opatrne premiešame. Nakoniec pridáme malé kúsky nasekanej čokolády. Dvoma kávovými lyžičkami dávame na papier na pečenie, ktorý je na plechu, malé hromádky. Toto množstvo vystačí cca na 40 placiek.

  Teplota pečenia: 175°C

  Doba pečenia: 12–15 minút


  Guličky z MorgenStund

  125 g masla

  200 g MorgenStund‘ (surová zmes)

  130 g mletých mandlí nebo lieskových orieškov

  80 g tekutého medu

  1 vajce

  Štipka soli

  Maslo rozpustíme pri nízkej teplote. MorgenStund a mandle dáme do misy a opatrne zmiešame s rozpusteným maslom a necháme cca 10 min postáť. Vyšľaháme med s vajcom a pridáme soľ. Teraz pridáme vychladenú zmes MorgenStund‘ a opatrne premiešame. Cesto necháme asi 1 hodinu vychladiť v chladničke. Z cesta vytvarujeme malé guličky, ktoré dávame na papier na pečenie. Toto množstvo vystačí cca na 40 guličiek.

  Tip: podľa chuti môžeme pridat škoricu alebo vanilku

  Teplota pečenia: 175°C

  Doba pečenia: 12–15 minút 

  Dobrú chuť. :)